Zelení v Olomouckém kraji mají nové vedení

Po dvou letech zvolili členové Strany zelených v Olomouckém kraji nové vedení krajské organizace.

Spolupředsedy krajské organizace byli zvoleni Hana Vacková a Radim Zámec. Vacková, která pracuje jako učitelka na Gymnáziu Hejčín v Olomouci, už ve funkci byla dva roky v tandemu s Ivem Lužným. Zámec působí na Univerzitě Palackého jako vysokoškolský pedagog.

Zelení se tak rozhodli pokračovat v modelu spolupředsednictví, který si na krajské úrovni schválili na konferenci před dvěma lety. „Myslím, že se nám to velmi osvědčilo, s Ivem jsme se dobře doplňovali v práci uvnitř strany i komunikaci navenek. Když nějakou skupinu řídí společně dva lidé, je to ku prospěchu,“ myslí si Hana Vacková, která za Zelené působí například ve Výboru pro vzdělávání Zastupitelstva Olomouckého kraje. Zámec se chce v politice věnovat oblasti vodárenské infrastruktury a jejího nevýhodného pronájmu zahraničním koncernům. „V našem kraji je to velké téma, kromě olomouckého okresu se problém týká i Prostějovska a Šumperska, kde je voda v rukou koncernů,“ vysvětlil Zámec. Hlavním úkolem nového vedení Zelených v kraji bude připravit se na krajské volby, které se uskuteční na podzim roku 2020.

Pětičlennou radu doplní zemědělská inženýrka Jana Jaňourová, překladatel a tlumočník angličtiny Daniel Řezníček a úřednice Michaela Štefková.

Republikovou radu, tedy nejvyšší orgán Strany zelených mezi sjezdy, bude za Olomoucký kraj reprezentovat Ivo Lužný, dosavadní spolupředseda Zelených v Olomouckém kraji.

,