Zelení uklidili v okolí řeky Bystřičky

V sobotu 20. března se uskutečnil první ze série městských úklidů, kterým se olomoučtí Zelení pokusili přispět ke zkrášlení veřejných prostranství. Pět členů a dobrovolníků se vydalo v rámci výzvy Ukliďme Česko uklidit část koryta řeky Bystřičky od Masarykovy ulice k ulici Jeremenkově.

Pytle na odpad a rukavice – jednoduché vybavení, které pomohlo vyčistit zanedbaný kus břehu řeky Bystřičky. Co jsme při úklidu našli? Spoustu plechovek, prázdných lahví, kusy oblečení, bot, ale také drobných odpadků, papírků, plastů nebo plechovek. Vedle drobného odpadu byla součástí nálezů také rozbitá židle nebo rezavá pila.

Proč se Zelení rozhodli uklízet Olomouc? “Trápí nás v současnosti globální problémy, klimatická krize, zdražování energií nebo válka na Ukrajině. V tom všem se Zelení výrazně angažují. Považuji ale za důležité nezapomínat, co se nachází přímo před našimi dveřmi, ve veřejném prostoru našeho města. Snažíme se tak drobným dílem naplnit motto – mysli globálně, jednej lokálně,” uvádí předseda olomouckých Zelených Mirek Kindl, který se úklidu také zúčastnil.

Zelení počítají s pravidelnými úklidy veřejných prostor, na které zapomínají sami obyvatelé Olomouce i Technické služby města. Další úklid se uskuteční v květnu.