Zelení kandidují v Olomouci, Prostějově, Mohelnici a Jeseníku

V souvislosti s blížícími se komunálními volbami podali kandidátní listiny také zástupci Strany zelených. Zatímco v hanácké metropoli kandidují samostatně, v Prostějově a Mohelnici v koalici s místními partnery.

Olomouckou kandidátku vede spolupředsedkyně Zelených v Olomouckém kraji, pedagožka Gymnázia Hejčín Hana Vacková. „V posledních měsících jsme usilovně pracovali na nejlepším programu pro naše město a s ním před vás předstoupíme v podzimních volbách jako Strana zelených. Budeme vám připomínat, že máme dobré nápady, a především vám ukazovat, že máme schopné a kompetentní lidi, kteří je budou schopni realizovat. Zkrátka, že máme na to být užitečnou a kvalitní politickou silou v Olomouci!uvedla Hana Vacková s tím, že Zelení jdou do voleb na vlastní pěst. Druhým na kandidátce je vysokoškolský učitel Radim Zámec, třetím zaměstnanec samosprávy František Kocourek. Na čtvrté pozici je výzkumný pracovník Ondřej Plachý. Kandidátka obsahuje 20 žen z celkových 45 kandidátů.

Naproti tomu v Prostějově Zelení kandidují na společné kandidátce Na rovinu spolu s TOP 09, Piráty a hnutím Starostové a nezávislí. „Máme podobné hodnoty na celostátní úrovni a hlavně podobnou vizi, jak by měla samospráva město vést. Chceme vystřídat roky pevně sepjaté klientelistické vedení, které myslí spíše na své kšefty než na to, jak město posouvat správným směrem,“ vysvětlil Ivo Lužný, předseda prostějovské organizace Zelených s tím, že Zelené nejvýše reprezentuje historik, pracovník Vědecké knihovny v Olomouci a místopředseda Spolku za staré Vrahovice Martin Hájek. Na dalších místech Zelené zastupují například zmíněný informatik Lužný, zemědělská inženýrka Jana Jaňourová a předsedkyně ochránců přírody Eva Zatloukalová.

V Mohelnici Zelení zvolili koalici s TOP 09. „Velký prostor dostanou i nezávislé osobnosti města. Program „ušitý na míru“ aktuálním potřebám občanů města a také lidem, kteří ve městě podnikají a pracují s důrazem na životní prostředí, představíme v pravý čas,“ popsal plán mohelnický předseda Martin Kulatý. Na společné kandidátce se objeví pět členů Strany zelených a jedna námi nominovaná nezávislá kandidátka. Zelenou jedničkou, tedy trojkou na společné kandidátce, je Michaela Štefková, vystudovaná socioložka, maminka tří dětí, povoláním úřednice v oblasti silniční dopravy.

Naši lidé podpoří kandidátku TOP 09 také v Jeseníku. Objeví se tam za Zelené člen Lukáš Morávek a nestranička Martina Seidlerová.

 

Kompletní kandidátní listiny zde zveřejníme v příštích týdnech.