Zelení a STAN chystají v Olomouci memorandum o spolupráci pro komunální volby  

V září se uskuteční volby do zastupitelstva města Olomouce. Strana zelených podepíše s Hnutím Starostové a nezávislí memorandum o vytvoření společné kandidátky.

„Vytvořit pro letošní komunální volby koalici s hnutím STAN je pro Zelené mimořádnou příležitostí vrátit se po čtyřleté pauze do zastupitelstva a začít tak v Olomouci znovu prosazovat tolik důležitou zodpovědnou zelenou politiku. Programové shody a lidské porozumění mezi členy STAN a Zelených jsou zárukou kvalitního a zdravého prostředí ve volebním týmu koalice. Věříme, že společně dokážeme oslovit velké množství voličů a přinést tolik kýženou změnu v řízení města,“ říká Miroslav Kindl, vysokoškolský pedagog, vedoucí odboru starého umění Muzea umění Olomouc a dvojka společné kandidátky za Zelené.

„Chceme využít toho, co nás s ostatními stranami spojuje. Výrazně jsme pokročili v jednání o společné kandidátce hnutí STAN a Zelených pro volby do zastupitelstva města Olomouce. Nyní ladíme poslední detaily koaliční smlouvy,“ říká stávající zastupitelka a budoucí lídryně společné kandidátky Andrea Hanáčková za STAN.

Společný program a podobu kandidátky představí obě strany v následujících týdnech.