Zelená třída Svobody, parkovací dům nebo jízdenka za 10 korun. Koalice STAN a Zelených představila své priority.

Koalice hnutí STAN a Strany zelených představila pilíře svého programu, s kterými bude kandidovat v komunálních volbách v Olomouci. Společnou kandidátkou na primátorku města je současná zastupitelka docentka Andrea Hanáčková.

„Programy stran v komunálních volbách bývají velmi podobné. Všichni slibují čisté ulice, fungující dopravu a zodpovědné hospodaření s městskými penězi. To dokonce i ti, kteří Olomouc v minulosti významně zadlužili. My přicházíme s naprosto konkrétními vizemi, které posunou život všech Olomoučanů a Olomoučanek k lepšímu,“ říká Andrea Hanáčková.

Mezi tyto vize patří více zeleně v ulicích, využívání obnovitelných zdrojů jako levného zdroje elektrické energie pro chod města a výstavba parkovacích domů na sídlištích.

„Velký důraz klademe na to, abychom zatraktivnili lidem veřejnou dopravu. Hodláme proto zavést novou jízdenku za 10,- Kč s platností 10 minut. To ocení lidé, kteří dojíždějí pouze kousek a nechtějí si hned kupovat hodinovou jízdenku,“ dodává Hanáčková.

„Olomouc by se měla rozvíjet vstříc svým obyvatelům a respektovat při tom principy zdravého života v hustě obydlených oblastech. Jedním z nejdůležitějších principů je výsadba zeleně v jinak nekrytých ulicích. Tato zeleň přispívá nejen k hezčím veřejným prostranstvím, ale především snižuje znečištění, prašnost a v horkých měsících poskytuje stinný úkryt,“ říká k návrhu úprav třídy Svobody další na kandidátce Miroslav Kindl.

Komunální a senátní volby se uskuteční 23. a 24. září 2022. 

https://www.facebook.com/starostoveolomouc/videos/767734247738497/