Zachování dopravní obslužnosti území Olomouckého kraje

TISKOVÁ ZPRÁVA 130411 KRAJSKÉ ORGANIZACE STRANY ZELENÝCH OLOMOUCKÉHO KRAJE

Pro zachování a rozvoj dopravní obslužnosti, kterou zajišťují regionální železniční tratě, navrhuje Strana zelených následující kroky:

-zachování dopravní obslužnosti území Olomouckého kraje veřejnou železniční osobní dopravou na úrovni jízdního řádu 2009/2010, tj. včetně železničních tratí Velká Kraš – Vidnava a Litovel předměstí – Mladeč.

-zavedení integrovaného dopravního systému na celém území Olomouckého kraje, prioritně v aglomeraci Olomouc – Prostějov – Přerov.

– vstup konkurenčních dopravců a nasazení skutečně moderních vozidel na všechny železniční tratě, na kterých je financována veřejná osobní doprava z prostředků Olomouckého kraje.

– podpora rozvojových projektů na železniční síti Olomouckého kraje, aktuálně se jedná o modernizaci a elektrifikaci příměstské tratě Olomouc – Šternberk – Uničov-Šumperk, modernizace tratí Nezamyslice – Přerov a Nezamyslice – Olomouc a prodloužení Železnice Desná z Koutů nad Desnou.

– rozvoj příměstské kolejové dopravy v Olomouci, a to formou propojení regionální železnice a tramvaje (systém tram – train) a prodloužení příměstské kolejové sítě do hustě osídlených příměstských oblastí (např. Samotišky – Sv. Kopeček nebo Bělkovice, Křelov, Velký Týnec atd.).