Výzva předsedy SZ Ondřeje Lišky k poskytnutí finanční pomoci

Vážení členové a příznivci Strany zelených !

Obracím se na Vás s velmi důležitou žádostí o podporu zelené politiky. Jak jistě víte, v posledních volbách do Poslanecké sněmovny jsme získali méně než 3 % hlasů a nepřekročili jsme tak hranici pro získání pravidelného ročního příspěvku od státu.

V prosazování zelené politiky ale pokračujeme. Hledáme úspory všude, kde se dá. Propustili jsme krajské manažery a většinu zaměstnanců. Hlavní kancelář se stěhuje do levnějších prostor, zbylým třem zaměstnancům byly sníženy platy. Vyjednali jsme sponzorské poskytování monitoringu médií a hledáme úspory u poskytovatelů dalších služeb.

Přes všechna úsporná opatření nyní čelíme hrozbě, že ve druhé polovině tohoto roku budeme muset propustit zbylé pracovní síly. V době, kdy Strana zelených nastartovala rozvojové projekty, mobilizuje nové síly a připravuje se na krajské a možná i předčasné volby, by takový krok naše společné úsilí zcela paralyzoval.

Proto již po volbách vznikl tým nadšenců, který se rozhodl straně pomoci s financemi, a to moderní, systematickou a vyzkoušenou cestou. Rozhodli se ze svého mála přispívat každý měsíc na plat fundraisera, jehož náplní práce je zajistit další dárce. Vznikla fundraisingová strategie, která – po vzoru neziskového sektoru – staví financování strany na pravidelných měsíčních příspěvcích od drobných dárců. Od té doby se počet trvalých dárců rozšířil a stále roste. Jejich seznam najdete zde.

Začátkem března jsem Vám představil další nové projekty, mezi nimi vzdělávací projekt Zelená akademie, zelený časopis, burzu práce, nový mediální tým, technický tým či zelenou wikipedii. Pomohou nám k úspěchu v krajských volbách a k návratu do parlamentních lavic. Jsem rád, že se do nich zapojují další a další členové a sympatizanti SZ.

Aby bylo možné tyto projekty dále rozvíjet a zachovat přitom alespoň služby nezbytně nutné pro chod strany, stal jsem se i já, členové předsednictva a zaměstnanci hlavní kanceláře pravidelnými trvalými dárci SZ.

S výzvou ke stejnému kroku se teď obracíme i na Vás.

Jakákoliv pravidelná měsíční částka – sto korun až po několik tisíc korun – je pro přežití Strany zelených zásadní: umožní plánovat dlouhodobě práci a zajistí nezávislost na příspěvcích od státu.

Pokud se rozhodnete vyslyšet moji výzvu a stát se pravidelným dárcem SZ, použijte prosím k zadání platby internetový formulář, který najdete zde nebo kontaktujte našeho fundraisera Jana Jirku (jan.jirka@zeleni.cz). Možná se Vám podaří přesvědčit k drobnému pravidelnému příspěvku i sympatizanty ve Vašem okolí. I to je náš cíl.

Další osud zelené politiky je více než kdy jindy na každém z nás.

Děkuji Vám za podporu

Váš
Ondřej Liška