Strana zelených podpoří v senátních volbách Jiřího Dientsbiera

Praha, 9. 2. 2011 – Strana zelených v doplňovacích volbách do Senátu, které proběhnou 18. a 19. března na Kladensku, podpoří kandidáta ČSSD Jiřího Dienstbiera ml. Podpora Strany zelených je vázána výlučně na osobnost Jiřího Dienstbiera a nelze ji vykládat jako obecnou podporu ČSSD.

Dobré zkušenosti se spoluprací na komunální úrovni v minulém období i podzimní volební kampaň ukázaly, že Jiří Dienstbier má blízko k programovým prioritám Strany zelených.

Máme blízký pohled na problémy jako je průhledné hospodaření s veřejnými prostředky nebo zvyšování kvality veřejné dopravy. Za podstatné považujeme také fakt, že Jiří Dienstbier po komunálních volbách v Praze upřednostnil závazky vůči voličům před požadavky stranických funkcionářů a odmítl se podílet na vzniku kmotrovské koalice. Získal si tím respekt,“ řekl předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Zelení se rozhodli podpořit Jiřího Dienstbiera, neboť nás spojuje nejen pohled na některá politická témata, ale také úsilí po změně politického stylu, který v České republice dlouhodobě převládá,“ doplnil Ondřej Liška.

Kontakt:

Tomáš Průša, tel.: 733 536 792, hlavní manažer a tiskový mluvčí Strany zelených