Představujeme Martina Hájka

Dalším zeleným kandidátem, kterého vám chceme představit, je prostějovský zastupitel, historik Martin Hájek. Martina najdete na 35. místě naší kandidátky Spojenci- Koalice pro Olomoucký kraj.

Martin vystudoval historii na Masarykově univerzitě a následně pokračoval v doktorském studiu na Univerzitě Palackého. V rámci studia absolvoval zahraniční pobyty v západní Evropě, kde načerpal spoustu inspirace, jak dělat věci jinak. Podle svých slov ho to velmi ovlivnilo v tom, jak by měla města budoucnosti vypadat.

Se svými přáteli založil před 17 lety Spolek za staré Vrahovice, který stojí například za výsadbou tamního Arboreta Vrahovice. Podílel se v něm na přípravě výstav a pořádal vlastivědné procházky.

Martin současně o historii této městské části napsal knihu, které se prodalo na stovky výtisků. Předtím už mu vyšla diplomová práce Odsun Němců z Olomouce. Vydavatelství Univerzity Palackého právě připravuje k vydání jeho disertační práci.

Od roku 2018 je členem prostějovského zastupitelstva, kde se věnoval například snaze o zákaz glyfosátu, rozšíření možností třídění odpadu a zavedení stipendijních programů pro prostějovské studenty.

Pracuje jako katalogizátor v knihovně. Kromě zmíněné historie a četby patří mezi jeho největší koníčky cestování a pěší turistika.