Pavel Zatloukal: Proč podporuji Spojence – Koalici pro Olomoucký kraj

Je nám velkou ctí, že naši společnou kandidátku Spojenců – Koalice pro Olomoucký kraj podpořil profesor dějin umění Pavel Zatloukal, emeritní ředitel Muzea umění v Olomouci, kterého najdete na kandidátce na 26. místě jako nominanta Strany zelených. Důvody této podpory popisuje pan profesor takto:

Sledujeme to denně všude na této planetě. A leckterým to právem připomíná neblahá třicátá léta minulého století: rostoucí agresivita totalitních a autoritářských režimů i těch, kteří by je tak rádi zaváděli v Evropě a rovněž u nás. Bláboly o alternativních pravdách a zavírání očí nad očividným zlem. Ohánění se křesťanskými hodnotami – ale s vyloučením Ježíšova učení. Ohánění se vlastenectvím ruku v ruce s nadbíháním čarodějům z Východu. Neschopnost vytvořit jiná, než stokrát opotřebovaná, trapná a škodlivá klišé (neřkuli vize) ke krajině, venkovu, městům.
Proto jsem se, ač starý, rozhodl v nynějších volbách podpořit Spojence (KDU-ČSL, TOP 09, ProOlomouc, Strana zelených). Jak z hlediska jejich programů, tak osobností, které je reprezentují, v nich shledávám naději pro náš kraj.
Zdroj fotografie: Wikipedie, CC BY-SA 3.0.