Hana Vacková

Lídryní naší kandidátní listiny je učitelka olomouckého Gymnázia Hejčín Hana Vacková.

Hana pochází z učitelské rodiny a vždycky chtěla být učitelkou. Režim jí ale přístup na pedagogickou fakultu odepřel, a tak nejprve vystudovala ekonomii. Nakonec si ale cestu k vysněnému povolání našla.

Je velkou kritičkou byrokracie a plošných opatření, například státních maturit s podivným monopolem Cermatu. Hana miluje kontakt s občany, transparentní komunikaci a naslouchání jejich problémům, což se v rámci olomoucké radnice snaží vždy poctivě praktikovat.

Vzájemnou důvěru nemůžeme budovat elektronickou komunikací, ale častým, pravidelným setkáváním a aktivním nasloucháním názorům druhých.

Hana je vděčný člověk. Některým svým studentům dokonce přispívá, aby se jim lépe studovalo a neocitli se ve finanční nouzi. Proč? Má totiž dvě dcery, které obě dostaly stipendium a odešly studovat do USA, což by jim Hanka ze svého učitelského platu těžko mohla dopřát. „Nyní cítím velký vděk za to, co já v mládí nemohla a obě dcery to štěstí měly, tak splácím pomyslný dluh ostatním studentům. Nejsou to závratné částky, ale když je to opravdu potřeba, pomůžu.“