Eva Zatloukalová

Další prostějovskou osobností na naší kandidátce je učitelka a předsedkyně Regionálního sdružení Iris Českého svazu ochránců přírody Eva Zatloukalová. Najdete ji na 13. místě.

Narodila se a stále žije v Prostějově. Odmala ji zajímá příroda (hlavně botanika), fotografování a hudba. Už 35 let působí ve školství jako učitelka základní školy.

Kromě výuky se dlouhou dobu věnovala dětem i ve volném čase, na ZŠ Rejskova v Prostějově vedla oddíl malých ochránců přírody Rejsci a také zde založila a téměř 15 let řídila žákovský hudební soubor MUSICA.

Se zájmem o přírodu souvisí i její další koníček – už čtvrt století působí v Českém svazu ochránců přírody, v Prostějově je dlouhá léta předsedkyní Regionálního sdružení Iris. Zajímá se především o přírodní zajímavosti regionu, během posledních 10 let se zasloužila o vydání mnoha různých publikací mapujících přírodu Prostějovska. Působí i v Ekocentru Iris, organizuje exkurze pro veřejnost i akce pro rodiče s dětmi. Věnuje se záchraně studánek a praktické práci pro přírodu.

Je přesvědčená, že pozitivní vztah k přírodě a životnímu prostředí si člověk vybuduje na základě přímého kontaktu s přírodou a znalostí svého regionu.