Děkujeme za Vaše hlasy. Máme zastupitele v Prostějově, Jeseníku, Lošticích i Maletíně

Zelení v uplynulých volbách do zastupitelstev obcí potvrdili, že jsou stabilní součástí komunální politiky v Česku. Jenom v Olomouckém kraji získali několik mandátů, působit budou v zastupitelstvech dvou okresních měst, ale také i ve městě Loštice a obci Maletín na Šumpersku.

V komunálních volbách Zelení kandidovali sami nebo v koalicích ve více než 150 městech a obcích České republiky, jejich seznam naleznete zde. Za Zelené bylo v komunálních volbách zvoleno celkem 224 zastupitelek a zastupitelů, z toho 139 členů a členek strany, a ostatní námi nominovaní nestraníci.

V Olomouckém kraji Zelení mají svého zástupce v zastupitelstvu Statutárního města Prostějova Martina Hájka, historika, knihovníka – katalogizátora Vědecké knihovny v Olomouci. „Se Stranou zelených sdílím liberální pohled na společnost a líbí se mi, že se věnuje i tématům, která ostatní strany považují za okrajové, jako jsou životní prostředí nebo lidská práva,“ uvedl Hájek.

Zastupitelské místo Zelení udrželi i v Jeseníku. Zeleným zastupitelem za sdružení Jeseník srdcem se stal odborník na internetový marketing Lukáš Morávek. „Chci podporovat občanské iniciativy vycházející zespoda přímo od obyvatel Jeseníku, protože to je to, co vytváří občanskou společnost a posiluje víru lidí v demokracii,“ vyjádřil se Morávek.

Člen Zelených Michal Trlica pronikl do zastupitelstva města Loštice na kandidátce Občanů pro Loštice. „Hlavní téma, kterému se chci v zastupitelstvu věnovat, jsou odpady a odpadové hospodářství. Především zavedení takového systému, který je moderní, pro lidi pohodlný a hlavně motivující ke snížení produkce odpadů v jednotlivých domácnostech. Cílem je snížení množství odpadů a tím i nákladů jak obce, tak i domácností,“ popsal svůj cíl Michal Trlica.

V obci Maletín na Šumpersku získala kandidátka Strany zelených a nezávislých kandidátů zisk 24,71 % hlasů, a tedy dva mandáty. Zastupiteli se stali Miroslav Flášar a Pavel Pagáč. Budoucí vedení obce budou kontrolovat z opozice, stejně jako zelený zastupitel Martin Hájek v Prostějově.